Molitev rožnega venca se je oblikovala skozi stoletja. Zelo radi so jo molili v srednjem veku kot priprošnjo za rešitev pred Turki, ki so pustošili po naših in drugih evropskih deželah.
Z molitvijo rožnega venca pa ne prenehamo z iztekom meseca oktobra,ampak z njo nadaljujemo zlasti v prvih dneh novembra, ko se spominjamo vseh svetih in vernih rajnih, za katere upamo, da se z vsemi svetimi že veselijo v nebeškem kraljestvu. V kolikor pa so še v kraju očiščevanja, potrebujejo naše molitve in dobra dela. Primerna molitev, ki jo lahko molimo kjerkoli in kadarkoli, je rožni venec, ki je duhovna pomoč dušam v vicah, nam pa vir moči in duhovne prenove.
"Z rožnim vencem kristjani sédemo v Marijino šolo, kjer smo povabljeni k premišljevanju lepote Kristusovega obraza in k doživljanju globine njegove ljubezni. Po rožnem vencu verniki prejmejo polnost milosti po rokah Odrešenikove Matere," pravi papež Janez Pavel II. v uvodu apostolskega pisma Rožni venec Device Marije, s katerim je 16. oktobra 2002 razglasil leto rožnega venca.
Bog vas blagoslovi!
V naši župnijski cerkvi je bila molitev vsak dan ob 18. uri.
Drugo nedeljo v oktobru obhajamo Oktobersko rožnovensko pobožnost pri Elsbacherjevi kapeli. Tako smo se zbrali tudi na sončno nedeljo, 9. oktobra ob 15. uri in z br. Andrejem Fegušem molili rožni venec, litanije Matere Božje in molitev k sv. Jožefu.
Tretjo nedeljo v oktobru obhajamo Oktobersko rožnovensko pobožnost pri Bezjakovi kapeli na Grajeni.
Tako smo se zbrali tudi na sončno nedeljo, 16. oktobra ob 15. uri in z p. Janezom Kmetcem molili rožni venec,
litanije Matere Božje in molitev k sv. Jožefu.
Po končani pobožnosti smo se malce okrepčali z domačimi dobrotami, za kar so poskrbele pridne gospodinje in pečenimi kostanji, ki so jih nabrali veroučenci. Seveda pa ni manjkalo mošta, domačega soka in dobre volje.
Več fotografi si lahko ogledate na povezavi: https://goo.gl/photos/PQ2uwGpRCfWQuED8A